MUDr.

Igor Nykl

Vládní nominace do správní rady VZP


4.3.2014


   Na jednání vlády ČR dne 26.2.2014 byla doplněna 10 členy nová správní rada VZP. Do této jsem byl za hnutí ANO nominován a vládou schválen i já. První jednání správní rady proběhlo hned následně dne 3.3.2014, kdy se zvolil nový předseda tohoto velmi důležitého orgánu naší největší zdravotní pojišťovny, kterým se stal MUDr. Jiří Běhounek z ČSSD. Správní rada se bude scházet 1x měsíčně.

   Již na prvním jednání se ukázalo, kolik existuje složitých oblastí v našem zdravotnickém systému, které nejsou zatím vyřešeny. Jednou z nich je mediálně známá problematika tzv.protonového centra v Praze, kdy se vede již prakticky letitý spor mezi VZP a soukromým vlastníkem centra o to, kolika pacientům s nádory a za jakou cenu tuto nákladnou onkologickou léčbu má optimálně VZP hradit.

    Jde o kauzu, která svým způsobem poodhaluje některé zvláštní situace, ke kterým v minulosti v našem zdravotnictví docházelo. Doufejme, že i přičiněním nové správní rady se problémové kauzy typu IZIP či protonového centra již nebudou opakovat.